Minden nő szép és hosszú hajról álmodozik, azonban sajnos nem mindenkinek adatik meg a dús hajkorona. Ez napjainkban szerencsére már nem okoz olyan nagy elkeseredést a hölgyek számára, hiszen, ha a hajunk természetes állapotban nem eléggé dús, vagy esetleg nagyon vékonyszálú és folyton letörik, hajhosszabbítással könnyen orvosolható a probléma.
Néhány évtizede már elérhető volt a hajhosszabbítás, hajdúsítás, ám nem volt olyan mértékű a választék, mint manapság. Akkoriban a hajfelvarrás volt talán az egyetlen számításba jövő módszer, viszont ma már számos lehetőség adott, így mindenki kiválaszthatja a számár legideálisabb hajhosszabbítási módszert.
Az, hogy kinek melyik technika a legjobb, leginkább a haj minősége, szálvastagsága határozza meg, illetve a haj hossza is határt szab a módszereknek.
Hajfelvarrás
A hajfelvarrás az egyik legrégebbi és legolcsóbb technika. Ez a legstabilabb módszer, bármivel mosható, s leszedés után azonnal visszarakható. Azonban ez a technika napjainkban már elavultnak számít, hátránya, hogy a természetes haj alól kitüremkedik, nem túl esztétikus. A hajat sorokra választják és apró parkettafonásokat készítenek, melyre cérnával rögzítik a póthajat.
Hőillesztéses hajhosszabbítás
Ez a technika elsősorban vastag vagy közepes szálvastagságú hajra megfelelő. Előnye, hogy természetes hatású, elég pár cm saját hajhossz. Hátránya, hogy csak alkohol és olaj mentes samponnal mosható. A póthajat keratinnal lapos tincsekre szedik, majd hőillesztőgép segítségével a hajhoz illesztik. Leszedés után a póthaj végéről le kell vágni a régi ragasztót, így minden leszedésnél egy picit veszít a hosszából.
Mikrogyűrűzés
Ennél a módszernél alkalmazni lehet szilikon nélküli, illetve szilikonos mikrogyűrűs hajhosszabbítást is. A szilikonos mikrogyűrű jobban védi a hajat, hiszen a haj nem közvetlenül a fémmel érintkezik. A gyűrűket fogó segítségével rögzítik a kerekre tincsezett póthajhoz. A gyűrű színe általában a saját hajjal megegyező, vagy egy árnyalattal sötétebb kell, hogy legyen. Ha világosabb a gyűrű a hajnál, könnyebben észrevehető.
Mikrohüvely
Ez az egyik legmodernebb módszer. Kíméletes, ráadásul szinte teljesen észrevehetetlen a megfelelő mennyiségű takaró haj alatt, így bármilyen frizura elkészíthető belőle. A hajhagymákat nem terheli, nincs semmilyen hőhatás. Az illesztések jól bírják a festést, valamint a különböző ápolószereket is.
Ragasztócsíkos hajhosszabbítás
Ennél a módszernél a póthaj kifejezetten erre a célra előkészített panelekben kerül felhasználásra. A póthaj az ehhez használatos ragasztószalag csíkokkal illeszthetőek a saját hajhoz. A ragasztócsíkos hajhosszabbítás illesztései teljesen laposak, így szinte észrevehetetlenek maradnak a hajban.
Meddig hordható?
A hajhosszabbítás során felhelyezett hajakat kb. 2-3 hónapig lehet folyamatosan fent hagyni, ezután le kell szedni, majd újra fel lehet tenni. Amennyiben tovább marad fent, károsíthatja a természetes hajat, mivel meggyengülnek a 3 hónap alatt. A hajhosszabbítás során alkalmazott póthaj nehezebb, mint a tartóhaj, fontos, hogy ne terheljük meg túlságosan a saját hajat. A természetes hajhullás miatt a 3 hónap alatt meggyengülnek a tartóhajak, így egyre kevesebb haj tartja a súlyt. Minél tovább hagyjuk fent a póthajat, annál jobban kitesszük a saját hajunkat a károsodásnak.
Ha vékonyszálú, kevés és rövid a hajunk, a hajhosszabbítás ideális lehet számunkra, mellyel szebbé, dúsabbá és hosszabbá varázsolhatjuk hajkoronánkat. Azonban érdemes odafigyelni arra, hogy a hosszabbított haj még több ápolást kíván, ezért nagyon fontos a megfelelő hajápoló szerek, hajpakolások használata!